logo-prawe

Aktualności

Wiadukt nad linią E59 w Lesznie otwarty dla ruchu
2020-07-09

W dniu dzisiejszym, podczas briefingu prasowego zorganizowanego przez PKP PLK S.A., udostępniony został mieszkańcom Leszna wiadukt drogowy w ciągu ul. Wilkowickiej, dzięki któremu znacząco poprawi się komunikacja dzielnic Wilkowice i Zatorze z wschodnią częścią miasta. Wiadukt został wykonany w ramach prac modernizacyjnych linii kolejowej E59 na odcinku Czempiń – Leszno prowadzonych przez TORPOL S.A.

Czytaj dalej...

TORPOL RACING TEAM rozpoczął nowy sezon zmagań
2020-07-06

Po przymusowej pauzie spowodowanej pandemią Covid 19 nasi sportowcy z TORPOL RACING TEAM w weekend rozpoczęli nowy sezon zmagań sportowych startując w ULTRA Bike Maraton w Szklarskiej Porębie oraz w inauguracji cyklu Solid MTB w Krzywiniu.

Czytaj dalej...

Powołanie Zarządu TORPOL S.A. na kolejną kadencję
2020-06-17

W dniu 17 czerwca 2020 roku Rada Nadzorcza, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu Spółki, powołała na kolejną kadencję trzech dotychczasowych członków zarządu oraz powołała nowego członka na miejsce wiceprezesa zarządu - dyrektora ds. produkcji.

Czytaj dalej...

Przystanek Kraków Bronowice otwarty dla ruchu
2020-06-15

Od 14 czerwca pasażerowie mogą korzystać z nowo wybudowanego i oddanego do użytku przystanku Kraków Bronowice. Przystanek zlokalizowany na styku linii kolejowych prowadzących w stronę Katowic i lotniska w Krakowie stanowi ważny węzeł przesiadkowy dla mieszkańców aglomeracji krakowskiej. Budowa przystanku była prowadzona przez TORPOL S.A. w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Kraków – Katowice na odcinku Kraków Mydliki – Kraków Główny Towarowy.

Czytaj dalej...

Dobre miejsce TORPOL S.A. w rankingach największych firm w Polsce
2020-05-25

Spółka ponownie awansowała w corocznych rankingach firm publikowanych przez dziennik Rzeczpospolita oraz tygodnik Wprost.

Czytaj dalej...

OGŁOSZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO NA STANOWISKA Prezesa Zarządu/Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji/Handlowych/Finansowych spółki TORPOL S.A.
2020-05-25

Rada Nadzorcza Torpol S.A. w Poznaniu („Spółka”), działając na podstawie § 18 pkt VI Statutu Spółki, w związku z końcem kadencji obecnego składu Zarządu TORPOL S.A., ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu, Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji, Wiceprezesa Zarządu ds. Handlowych, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych.

Czytaj dalej...

Dobry początek roku Grupy Torpol
2020-05-15

Grupa Kapitałowa Torpol przedstawiła wstępne wyniki finansowe pierwszego kwartału 2020 r. Grupa zanotowała prawie 250 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (spadek o 5,7 proc. rdr), 17,6 mln zł zysku ze sprzedaży brutto (wzrost o 35,4 proc. rdr) i 7,12 mln zł zysku netto (wzrost o 82,6 proc. rdr). Na zaprezentowane wstępne wyniki najistotniejszy wpływ miały realizacja robót budowlanych w ramach posiadanego przez grupę zróżnicowanego pod względem marżowości portfela zamówień oraz istotny udział kontraktów charakteryzujących się wyższą rentownością niż średnia portfela w sprzedaży ogółem.

Czytaj dalej...

Informacja dotycząca działalności Spółki w czasie stanu epidemicznego
2020-03-16

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz ogłoszeniem na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w trosce o zdrowie Państwa jak również pracowników TORPOL S.A. informujemy, iż siedziba Spółki oraz wszystkie biura budowy w okresie od dnia 16 marca 2020 r. do czasu odwołania reorganizują swoją działalność, w szczególności poprzez ograniczenie do bezwzględnie wymaganego minimum bezpośrednich kontaktów i przejście w maksymalnym zakresie na pracę zdalną przez jak największą liczbę pracowników.  

Czytaj dalej...

Układ torowy elektrowni Jaworzno III oddany do użytku
2020-03-10

Z dniem 28.02.2020 r., na terenie placu budowy przy elektrowni Jaworzno III, dokonany został odbiór prac zrealizowanych przez TORPOL S.A. wraz z przekazaniem nowego układu torowego do eksploatacji i rozpoczęciem okresu gwarancyjnego.

Czytaj dalej...

Publikacja wstępnych wyników finasowych roku 2019
2020-03-06

TORPOL S.A. ma za sobą kolejny z rzędu rekordowy rok. Według wstępnych wyników w 2019 roku Grupa Kapitałowa Torpol wypracowała ponad 1,6 mld zł skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży. EBITDA Grupy przekroczyła 65 mln zł, a skonsolidowany zysk netto przekroczył 29 mln zł.

Czytaj dalej...

Charytatywny maraton spinningowy
2020-01-20

W niedzielę 19 stycznia odbył się w Fabryce Formy Posnania charytatywny maraton spinningowy, którego celem było wsparcie działalności Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe".

Czytaj dalej...

Obchody 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
2019-12-18

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w obchodach 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbęda się w Poznaniu w dniach 26-28 grudnia br. W ramach współpracy z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości oraz Kolejami Wielkopolskimi szczególnie zapraszamy na inscenizację przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego oraz połaczony z wydarzeniem przejazd zabytkowym pociagiem na trasie Poznań-Swarzędz-Poznań.

Czytaj dalej...

Konsorcjum TORPOL – KOMBUD zmodernizuje układ torowy Elektrowni Ostrołęka
2019-10-04

W dniu dzisiejszym, na terenie budowy bloku energetycznego Elektrowni Ostrołęka C, miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej zaprojektowania i wybudowania infrastruktury kolejowej o wartości prawie 179 mln zł netto pomiędzy Elektrownią Ostrołęka Sp. z o.o. a konsorcjum firm TORPOL S.A. i Zakładów Automatyki KOMBUD S.A. Zawarta umowa jest istotnym elementem inwestycji dotyczącej budowy nowego bloku energetycznego o mocy ok. 1000 MW pozwalającego na efektywne zastąpienie wyeksploatowanych mocy w Krajowym Systemie Energetycznym.

Czytaj dalej...

Poznań Bussines Run 2019
2019-09-08

Członkowie Torpol Running Team po raz kolejny wzięli udział w biegu charytatywnym Poland Business Run. W tegorocznej edycji, która za cel miała pomoc osobom niepełnosprawnym, wystartowały aż trzy nasze drużyny. Event odbywał się w formule 5-cio osobowych sztafet, w której każdy z biegaczy miał do pokonania dystans o długości 3,34 km. Do klasyfikacji brany był pod uwagę łączny czas członków drużyny.

Czytaj dalej...

Publikacja półrocznych wyników finansowych TORPOL S.A. oraz GK TORPOL
2019-09-06

W pierwszej połowie 2019 roku TORPOL odnotował skokową poprawę sprzedaży oraz zysków względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Portfel zamówień Grupy obecnie kształtuje się na poziomie ponad 4,17 mld zł netto. Spółka opublikowała strategię na lata 2019-2023, a przyjęty plan zakłada m.in. skumulowane przychody na poziomie ponad 8,8 mld zł.

Czytaj dalej...

TORPOL zawarł umowę na realizację przebudowy stacji Łódź Kaliska
2019-08-07

W dniu dzisiejszym, na peronie stacji Łódź Kaliska, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na stacji Łódź Kaliska w ramach projektu pn.: „Zwiększenie dostępności magistrali E20 i C-E20 poprzez poprawę stanu technicznego przyległych linii kolejowych”.

Czytaj dalej...

Torpol zmodernizuje dostęp do portów w Szczecinie i Świnoujściu
2019-07-29

Torpol podpisał z PKP PLK i Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście umowy o łącznej wartości 1,44 mld zł netto (niemal 1,8 mld zł brutto). Celem jest poprawa dostępu kolejowego do portów morskich.

Czytaj dalej...

Torpol modernizuje połączenie kolejowe do portu w Gdańsku
2019-06-24

W dniu dzisiejszym, na terenie portu w Gdyni, nastąpiło podpisanie umów dotyczących realizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe projektów dotyczących poprawy infrastruktury kolejowego dostępu do portów w Gdańsku i Gdyni. Realizacja dwóch spośród trzech zawartych dziś umów została powierzona konsorcjum spółek TORPOL S.A. i PUT Intercor.

Czytaj dalej...

Linia E20 na odcinku Konin – Kutno otwarta dla ruchu
2019-06-10

Po niespełna rocznym, dwutorowym zamknięciu odcinka Konin – Koło, zakończony został najistotniejszy etap modernizacji linii kolejowej E20 w obrębie LCS Konin. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników TORPOL S.A., współpracy z Zamawiającym i Inżynierem Kontraktu oraz wieloma Podwykonawcami, zgodnie z umownymi terminami od 9 czerwca wznowiona została bezpośrednia komunikacja kolejowa pomiędzy Poznaniem a Warszawą.

Czytaj dalej...

Sztafeta maratońska EKIDEN
2019-06-09

Biegacze z Torpol Running Team po raz kolejny wzięli udział w sztafecie maratońskiej EKIDEN PragmatIQ, która odbyła się w niedzielę 9 czerwca br. nad Jeziorem Malta w Poznaniu. Pomimo bardzo gorącej pogody, która dawała się we znaki uczestnikom, nasze dwie drużyny ukończyły sztafetę zajmując dobre lokaty. Na szczególne słowa uznania zasługują  Panie, które w klasyfikacji drużyn kobiecych zajęły 8 miejsce na 16 startujących drużyn.

Czytaj dalej...

Publikacja wyników finansowych I-go kwartału 2019 r.
2019-05-20

W I kwartale 2019 roku giełdowy lider infrastruktury kolejowej w Polsce odnotował wzrost przychodów oraz zysku r/r. Uwzględniając wybory najkorzystniejszych ofert Grupa Torpol posiada portfel zamówień o wartości ponad 3 mld zł netto. Grupa skupia się na sprawnej, terminowej realizacji kontraktów, pozyskiwaniu nowych zamówień oraz rozwoju nowych obszarów działalności.

Czytaj dalej...

Uroczyste przekazanie Budki Niepodległości Wielkopolskiemu Muzeum Niepodległości
2019-05-15

W środę 15 maja 2019 r. na Starym Rynku w Poznaniu przy Odwachu odbyło się uroczyste przekazanie Budki Niepodległości Wielkopolskiemu Muzeum Niepodległości.

Czytaj dalej...

Zawarcie umowy na dokończenie prac na linii E59 (granica województwa dolnośląskiego - Leszno)
2019-05-10

W dniu dzisiejszym, w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu,  zawarta została umowa pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a TORPOL S.A. na realizację kontraktu pn: „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Leszno” w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław-Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego - Czempiń” realizowanego w ramach unijnego instrumentu finansowego Connecting Europe Facility (CEF) – roboty wykończeniowe (etap II)”

Czytaj dalej...

Ranking Tygodnika WPROST - Lista 200
2019-05-08

Tygodnik Wprost opublikował Listę 200 - zestawienie największych przedsiębiorców o polskim kapitale. TORPOL S.A. zajął 101 miejsce, będąc równocześnie na 4 pozycji wśród firm z branży budowlanej.

Czytaj dalej...

Publikacja wyników finansowych Grupy TORPOL za rok 2018
2019-03-18

Miniony rok był rekordowy dla Torpolu pod względem skali działalności. Skonsolidowane przychody przekroczyły 1,5 mld zł, EBITDA sięgnęła ponad 69 mln zł, a zysk netto po uwzględnieniu sytuacji spółki norweskiej wyniósł 19,2 mln zł.

Czytaj dalej...

Targi Pracy Politechniki Poznańskiej
2019-03-14

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska podczas 23 Targów Pracy Politechniki Poznańskiej. Na naszym stoisku będziecie Państwo mogli dowiedzieć się o specyfice pracy w naszej branży, porozmawiać z naszymi pracownikami, a także zapoznać się z ofertą staży i praktyk w naszej Spółce.

Czytaj dalej...

Zapraszamy na Piknik Lotniczy
2019-01-04

W związku z obchodami setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zapraszamy w imieniu organizatorów na Piknik Lotniczy, który odbędzie się dnia 5 stycznia 2019 r. na Placu Wolności w Poznaniu. W szczególności zapraszamy do odwiedzenia razem z dziećmi multimedialnej wystawy przygotowanej przez PCSS, a opowiadającej o tradycji polskiego lotnictwa wojskowego, której organizację wparła nasza Spółka.

Czytaj dalej...