logo-prawe

Profil działalności

Od ponad ćwierć wieku modernizujemy szlaki i linie kolejowe dostosowując ich jakość i parametry do wymogów stawianych przez unijne i międzynarodowe przepisy o ruchu kolejowym. Byliśmy pierwszą prywatną firmą w Polsce, która prowadziła prace przystosowujące linie kolejowe do prędkości 160 km/h. Na terenie miast tworzymy zielone torowiska tramwajowe, wyposażone w systemy tłumienia drgań i ekrany akustyczne.

Do naszych najważniejszych realizacji należą m.in.: przebudowy wielu ważnych odcinków linii kolejowych E20, E30, E65 i E75, będących polską częścią paneuropejskich korytarzy transportowych, jak również wybudowanie nowoczesnych tras tramwajowych na terenie Poznania, Gdańska i Olsztyna oraz Bergen i Oslo w Norwegii. Jako generalny wykonawca realizowaliśmy budowę najnowoczesniejszego w Polsce mulitmodalnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna.

Nasz potencjał ludzki to ponad 800 doświadczonych pracowników, wśród których znajduje się wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska o specjalnościach w budowie dróg żelaznych i kołowych; sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych i wodociągowo-kanalizacyjnych oraz konstrukcyjno-budowlanej i geodezyjnej.

Bazę sprzętowo-transportową naszej spółki tworzy ponad 70 wyspecjalizowanych jednostek zapewniających nam wykonywanie większości prac w oparciu o własne zaplecze. Do najważniejszych z nich należą maszyny renomowanej austriackiej firmy Plaser & Theurer m.in.: pociąg do potokowej wymiany nawierzchni SUM 312, uniwersalne podbijarki UNIMAT 09-4X4/4s oraz 08-275/3S, profilarki tłucznia SSP 110 SW oraz USP 5000, a także oczyszczarki tłucznia RM 85, RM80 wraz z transporterami materiałów sypkich MFS 120 i MFS 40. Nasza baza umożliwia najem sprzętu i maszyn innym podmiotom. Od 2011 roku posiadamy również certyfikat bezpieczeństwa, uprawniający nas do prowadzenia towarowych przewozów kolejowych.

Od lat jesteśmy aktywnym członkiem następujących stowarzyszeń i zrzeszeń branżowych:

  • Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji,
  • Izby Gospodarcza Transportu Lądowego,
  • Railway Business Forum,
  • Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.